PALVERÄNDURITE MAJA

Palverändurite maja valmib Vastseliina linnuse juurde 2018. aasta suveks

Palverändurite maja elamuskeskus tutvustab kõike seda põnevat, mis on seotud keskaegsete palverändurite ja palverännakutega.  Tänu elamuslikule interaktiivsele ekspositsioonile saavad elamuskeskuse külastajad omal nahal kogeda, mida keskaegne palverändur tundis, mida ta kartis ja mida armastas.

Palverändurite majas saab tutvuda erinevate keskaegsete pühapaikade ja palverännu sihtkohtadega, millest üks – Põhja-Euroopa kuulsaim – asus just siin, Vastseliina Piiskopilinnuse Püha Risti kabelis, Valge Risti ime toimumispaigas. Oma käega valmistada ja mekkida saab samasugust toitu nagu tehti ja söödi palverändurite peatuspaikades. Saadakse teada, millised ohud ja ahvatlused palverändureid pühal teekonnal varitsesid ning omaenese küljekontide kaudu saab kogeda vahet rikka ja vaese palveränduri magamisaseme vahel. Kuna rändajad polnud iial ka tõbede eest kaitstud, tutvutakse erinevate keskaegsete raviviiside ja ravivahenditega. Mängida saab keskaegseid lauamänge, millega palverändurid tihti oma peatuskohtades aega surnuks lõid. Lisaks saavad elamuskeskuse külalised osa võtta erinevatest, palverännu teemaga seotud meistrikodadest: valmistada vahast küünlaid, vanal viisil lõigatud sulega kirjutada ja palju muudki.

Palverändurite maja ringkäigu lõppedes saab külastada ka päris ehtsat pühakohta – Vastseliina linnuse Püha Risti kabeli asupaika ja sinna patukahetsuse märgiks või soovide täitumiseks küünla jätta.

Palverändurite majaga seotud küsimustes võta palun ühendust linnus@vastseliina.ee