MÕISAPARK

Vana-Vastseliina mõisapark linnuse lähistel meelitab nii loodusesõpru, matkajaid kui ka linnuhuvilisi.

Vana–Vastseliina mõisapark asub Vastseliina linnuse läänenõlva all. Mõisaparki pääseb linnuse juurest romantilist treppi mööda alla astudes või pisut kaugemalt, maanteelt.

Mõisapargi rajas 1830. a mõisa tookordne omanik Guido Reinhold von Liphart, kes kujundas siia kauni liigirikka 8 hektaril laiuva pargi. Pargis asub kõlakoda ja toimuvad rahvapeod. Linnuhuvilistele pakuvad huvi vanades puuõõnsustes pesitsevad haruldased tiivulised. Imetleda saab parki läbivat Eesti kõige kiirevoolulisemat Piusa jõge. Varakevadel on Piusa jõgi üheks populaarsemaks veeteeks paadimatkajatele.

Mõisapark on alguseks ka mitmele matkarajale. 

Piusa Ürgoru suur matkarada on üheks osaks RMK Peraküla-Aegviidu-Ähijärve 820 km pikkusel matkateel. 15 km pikkune matkarada kulgeb piki Piusa jõe kallast ja tutvustab Piusa jõe ürgoru maastikukaitseala. Rajalt näeb Vastseliina linnusevaremeid, vanu vesiveskeid, Eesti kõrgeimad liivakivipaljandeid ning liigirikkaid luhaniite. Matkarada algab Vana–Vastseliina linnusevaremetest ja kulgeb kuni Lindora külani Võru – Obinitsa maantee ääres. Rajal on 2 lõkkekohta Make müüri ja Härma müüri juures.

Kes soovivad matkata pisut lühemal rajal, neile sobib 3 km pikkune Piusa väike matkarada, mis algab ja lõpeb Vastseliina linnusevaremete juures.