Vastseliina linnuse kohta räägitakse juba ammustest aegadest mitmeid müstilisi legende ja imelugusid. Linnuses asub ka vana, juba keskajast tuntud pühakoht, kus pimedad nägijaks, kurdid kuuljaks, patused puhtaks ja süüdlased südamevalust vabaks usutakse saavat.

Lugusid Valgest Ristist, Mustast Rüütlist, võluammust, võtmevalvurist, linnuseneitsitest ja muustki, mis selle võimsa ja ilusa linnuse müüride vahel sündinud on, saab kuulama tulla Linnuse legendiõhtutele. Legendiõhtutel kogunetakse kaminatule paistele linnuse peamaja rüütlisaali või võetakse tõrvikute saatel ette retk linnuse küünlasäras Neitsitorni. Legendivestmise saateks mekitakse hõõgveini, kuuma vürtsjooki või taimeteed – täpselt nii, kuis legendiõhtul osalejad eelnevalt soovinud on.

Legendiõhtuid linnuses korraldab linnuserahvas ettetellimisel vähemalt 10 ja kõige rohkem 20 külalisest koosnevatele seltskondadele. Legendiõhtu maksumus on 10€ külaliselt. Linnuse legendide lummusest osa saamiseks kirjuta  kojaulem@vastseliina.ee või helista 533 050 89. Olete oodatud!

Leave a Reply