KESKAJA ELAMUSKESKUS

Keskaja elamuskeskus Vastseliina Piiskopilinnuse peamajas pakub põnevat ja harivat ajaveetmist.

Vastseliina linnuse peamajas asub keskaja elamuskeskus, kus põnev, mitmekesine ja tegutsemislusti pakkuv keskaja teemaline püsinäitus ootab nii suuri kui ka väikesi elamushuvilisi külalisi. Elamuskeskuses on linnuserüütlite saal ja hansakaupmeeste tuba, alkeemiku nurk ja piinakamber. Tutvuda saab keskaegse köögi ja saunarõõmudega,  rõngassärki selga proovida, küünlaid meisterdada, rüütlirajal võistelda ning kogeda ja teha muudki põnevat. Avastamisrõõmu jätkub rohkesti!

Elamuskeskuse külastuspiletid kuni 2017. a lõpuni

5€/täiskasvanu
3€/pensionär/õpilane
12€/perepilet (2 täiskasvanut ja kuni 3 last)
Koolieelikud tasuta

Elamuskeskus on avatud/suletud

* NOVEMBER – MÄRTS avatud T-L kell 11-15
* APRILL – MAI avatud K-P kell 10-18
* JUUNI – AUGUST avatud iga päev kell 10-18
* SEPTEMBRIS avatud K-P kell 10-18
* OKTOOBRIS suletud

Kõikidel teistel ülal nimetamata aegadel avame külalistele uksed vaid eelneval kokkuleppel linnus@vastseliina.ee või 50 96 301

 

Lisaks elamuskeskuse külastusele saab ettetellimisel kogeda järgmist:

ELAMUSEKSKURSIOONID

Vastseliina linnuse keskaja elamuskeskuses on huvitav ka omapäi uudistada, aga eriti põnevaks muutub ringkäik keskaegsete linnuserüütlite, lossidaamide, hansakaupmeeste ja alkeemikute jälgedes siis, kui muuseumiringkäigul keegi linnuserahva hulgast päris tõesti sündinud lugusid ja linnusega seotud legende jutustab.

Võimalust avastada keskaegse elu võlusid ja valusid koos linnuseisanda või linnuseemandaga pakume kuni 25-liikmelistele seltskondadele, kes oma tulekust vähemalt 5 tööpäeva ette teada annavad linnus@vastseliina.ee või 50 96 301

MEISTRIKOJAD JA ÕPITOAD

Keskaja elamuskeskus pakub lisaks infoküllasele muuseumikülastusele ja elamusekskursioonidele võimalust ka õpipoisi- või selliametit proovida. Elamuskeskuse valikus on mitu huvitavat keskaja meistrikoda – küünlategemise õpituba, martsipani meistriklass, keskaja tantsutuba ja muudki. Meistikoda ja õpituba saab tellida vähemalt 10-liikmelisele seltskonnale oma soovidest vähemalt 5 tööpäeva ette teatades linnus@vastseliina.ee või 50 96 301

ELAMUSPROGRAMMID

Keskaja teemaline elamusprogramm ühendab majaekskursiooni, meistrikojad, õpitoad ja küllusliku pidusöömingu. Soovi korral saab piduseltskond lasta linnuserahval endale meelepärase ja erilise elamusprogrammi rätsepatööna kokku panna.

EHE* AJARÄNNAK KESKAJAS

Elamusprogramm “Ajarännak keskajas” pakub elamusteküllast võimalust keskaja elu-oluga lähemalt tuttavaks saada. Keskaegset rõivastust kandva linnuseisanda või linnuseemandaga rännatakse läbi Vastseliina linnuse peamaja kahel korrusel asuva keskaja elamuskeskuse. Lisaks vanadele piiskopilinnusega seotud lugude ja legendide kuulamisele saab soovi korral selga proovida nii linnusepealiku rõngassärki kui ka linnuseneitsite voorusevööd. Ringkäigule järgneb külluslik keskaegne pidusöök, mille krooniks õpitakse selgeks keskaegne tants ja meisterdatakse valmis sooviküünal või mandlimaius.

Keskaja ajarännak toimub vastavalt tellija soovile eesti, inglise, vene, soome või läti keeles.

Elamusprogrammi hind sõltub päris mitmest asjaolust: piduseltskonda kuuluvate külaliste arvust, külaliste poolt välja valitud pidusöömaaja menüüst, sellest kas, kuipalju ja milliseid jooke soovitakse mekkida ja sellestki, kas soovitakse pererahvalt keskaegseid rõivaid laenuks või on need juba endal olemas.

Keskaegse elamusprogrammi kogemise huvi või kindla soovi korral võta ühendust linnus@vastseliina.ee või 50 96 301

*Elamusprogramm “Ajarännak keskajas” kannab alates 2017. aasta sügisest Eesti ökoturismi kvaliteedimärgist EHE, mis tunnustab Vastseliina linnuse programme osana Ehtsast ja Huvitavast Eestist!